Satış Sözleşmesi

Satış Sözleşmesi

Aşağıda web site kullanımına ilişkin sözleşme yer almaktadır. KULLANICI ve LEYAL MEDYA bu sözleşme gerekliliklerine uymak zorundadır.

 1. TARAFLAR
  Barbaros Mah. Grup Sk. No:3/4 Kocasinan / KAYSERİ adresinde mukim LEYAL MEDYA BİLGİ TEKNOLOJİLERİ DANIŞMANLIK HİZMETLERİ (iş bu protokolde kısaca “LEYAL MEDYA” olarak anılacaktır) ile diğer tarafta web sitesinin kullanım hakkını satın alacak olan şahıs veya şirket (bundan böyle KULLANICI olarak anılacaktır) arasında yapılmış bir sözleşmedir.
 2. SÖZLEŞMENİN KONUSU
  a) Leyal Medya web paketinin 1 yıllık kullanım hakkının (yalnızca Leyal Medya sunucularında kullanılmak üzere) satın alınması için LEYALMEDYA ile KULLANICI arasında yapılmış sözleşmedir.
  b) Satın alma formunda belirtilen e-posta adresi, tebligat adresi olarak kabul edilir.
  c) Bu sözleşme 8 ana madde olarak düzenlenmiştir.

Bu sözleşme, Web Sitesi’nin satın alınması ve kullanılması sırasında LEYAL MEDYA ile KULLANICI arasındaki ilişkiyi düzenler.

 1. SÖZLEŞMENİN SÜRESİ
  Bu sözleşme, KULLANICININ LEYAL MEDYA sitesi üzerinden Satın Alma formunu doldurup onaylaması ile başlar ve KULLANICININ seçtiği alan adının altında Web Sitesi’nin kurulumunun yapılarak yayına girmesiyle geçerlilik kazanır ve 1 yıl boyunca devam eder. 1 yıl sonunda kullanıcı Web Sitesi’ni leyalmedya.com adresinde bulunan Müşteri Paneli üzerinden Kredi Kartı ile yenilemişse veya LEYAL MEDYA hesabına Web Sitesi tutarını yatırılarak LEYAL MEDYA’YA mail veya ödeme bildirim formu ile bilgi verilmişse sözleşme yenilenmiş sayılır.
 2. ÜCRET VE ÖDEMELER
  Sözleşmeye konu olan ilgili web sitesinin satış fiyatı ücreti satın alma formunun bulunduğu ilgili sayfada belirtilmiştir. Satın alınma tarihinden itibaren 5 yıl sabit fiyat garantisi vardır. Satın alma esnasında o anki bedeller üzerinden hesaplama yapılır ve KULLANICININ bu ücreti kredi kartı veya banka havalesi ile ödemesi sonucu 1 gün içerisinde Web Sitesi aktif edilir ve bunun sonrasında KULLANICIDAN sözleşmenin kapsadığı yıl için ilave bir ücret talep edilmez. Ücret, yıllık ödenmesi gereken alan adı, hosting, web sitesi, site içerik yönetim panelinin LEYAL MEDYA sunucuları üzerinde bir yıllık kullanım hakkını kapsayan ücrettir.
  İptal Prosedürü
  KULLANICI web sitesi siparişinin iptalini satis@leyalmedya.com adresinden talep edebilir. Eğer KULLANICI’nın farklı bir firmadan alınmış domaini mevcutsa sipariş iptal edilir. Domain de LEYAL MEDYA aracılığı ile tescil edilmişse sipariş iptali işlemi yapılmaz. Tahsis edilen alan adı ücreti düşülerek kısmi iade gerçekleştirilir. Satın alınan ve tekrar satışı olmayan google adwords, facebook reklam, içerik yerleştirme hizmeti, logo tasarım hizmeti iptal ve iade edilmez.
 3. HİZMET
  a) LEYAL MEDYA tarafından kullanıcıya sunulan hosting alanına belirtilen 1(adet) domain dns tanımlaması yapılır. Bu domain adının değiştirilmesi istenemez, bu alan bir başkasına satılamaz, kiralanamaz. Bir başkasının kullanımına sunulamaz.
  b) KULLANICI Web Sitesi hizmeti alırken, LEYAL MEDYA sunucularındaki hosting sistemini, programları aynen kabul etmiş sayılır.
  c) Ek hizmet alınmayan web sitesine veri girişi (bilgi, fotoğraf, ürün vb.) girişi KULLANICI tarafından yapılır.
  ç) Web sitesi tasarımında KULLANICI, LEYAL MEDYA’ya ücretsiz sunduğu temalardan birini seçerek kullanır. Tüm tasarım ve tema düzenlemeleri KULLANICI ve LEYAL MEDYA tarafından yapılır.
  d) LEYAL MEDYA, kullanıcılara hafta içi mesai saatleri içinde telefonla ve haftanın yedi günü e-posta ile teknik destek (soruların cevaplanması şeklinde) verir.
  e) Uluslararası domain tescillerinde, http://www.onlinenic.com ve http://www.realtimeregister.com adresindeki şartlar ve kurallar geçerlidir. Müşteri tescil hizmeti alırken bu şartları kabul etmiş sayılır.
  f) KULLANICI’ya tahsis edilen web alanı ve trafik limitlerinin aşılması durumunda ekstra alan, trafik veya özel sunucu belirlenen ücret karşılığında tahsis edilir.
  g) Satın alınan ek hizmetler, 24 ile 48 saat arasında KULLANICI’ya teslim edilir..
 1. TARAFLARIN HAK VE SORUMLULUKLARI
  a. KULLANICI, Web Sitesi’ni sözleşme süresi boyunca kullanma hakkına sahip olur. Web Sitesi’ni üçüncü şahıslara veya kuruluşlara devredemez, kiralayamaz ve satamaz.
  b. KULLANICI, Web Sitesi’nde telif ve lisans haklarına muhalif program ve içerik yayınlanamaz. KULLANICI, Web Sitesi içeriğinden tamamen kendisi sorumludur. KULLANICI, oluşturduğu içeriğin T.C. yasalarına aykırı olmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. İçeriğin aykırılığından doğabilecek aksaklıklarda LEYAL MEDYA hiç bir sorumluluk kabul etmeyecektir.
  c. LEYAL MEDYA, KULLANICININ hizmetine sunduğu Web Sitesi’nin sözleşme süresi boyunca teknik aksaklıklar ve zaruretler dışında devamlılığını ve çalışabilirliğini taahhüt eder.
  d. KULLANICI, Web Sitesi’ne yönelik talep ettiği taktirde LEYAL MEDYA talebi değerlendirerek yerine getirip getirmeyeceğine kendisi karar verir.
  e. Web Sitesi sadece LEAYL MEDYA’nın belirlediği sunucularda yayınlanır. KULLANICI istediği başka bir sunucuda Web Sitesi’nin yayınlanmasını talep edemez. LEYAL MEDYA, KULLANICIYA Yönetim Paneli şifreleri dışında ayrıca bir ftp şifresi ve ftp alanı tahsis etmez.
  f. LEYAL MEDYA, sözleşme süresince KULLANICI sitesinin teknik zaruretler ve mücbir sebepler dışında her zaman ulaşılabilirliğini garanti eder.
  g. KULLANICI, LEYAL MEDYA web paketlerini kullanarak yaptığı yayınların içerisinde porno içerikli resim, yazı, video vb. barındıramaz.
  h. KULLANICI, Web Sitesi’ın en altında LEYAL MEDYA’ın telif vb. haklarını hatırlatıcı yazı ya da logonun bulunmasını ve bu yazıya LEYAL MEDYA web sayfasına bağlantı verilmesini kabul eder. Telif yazısı ek hizmet alınarak kaldırılabilir.
  i. LEYAL MEDYA, Web Sitesi ile ilgili değişiklikleri, gelişmeleri, yeni hizmet ve ürünleri hakkında açıklayıcı bilgileri Yönetim Panelleri aracılığıyla yapabilir.
  j. KULLANICI, LEYAL MEDYA’ın YANDEX aracılığıyla sunduğu e-posta sunucudan ve hesaplarından kötü amaçlı ve spam mail gönderemez.
  k. LEYAL MEDYA, KULLANICI’nın mail hesaplarını kötü amaçlı kullandığını ve spam mail gönderdiğini belirlemesi durumunda e-posta hizmetini süresiz olarak kesme hakkına sahiptir. 20 adedin üzerinde açılacak mail hesapları özel sözleşme ile verilir.
  l) LEYAL MEDYA, yüksek anlık trafiği olan, sistem kaynaklarını aşırı tüketen, saldırı alan web sitelerinin hizmetini durdurma hakkına sahiptir.
  m. KULLANICI, Web sitesi üzerinde audio stream/video broadcast uygulamaları çalıştırılamaz, mp3 ve video dosyaları yüklenmesini talep edemez.
  n. KULLANICI, Web sitesi üzerinde zararlı kod yayınlayamaz.

Mücbir Sebepler
Doğal afetler, yangın, terör, sosyal patlamalar (büyük çaplı isyan çıkması, genel grev vb.), hastalık, tutukluluk, mevzuat tarafından getirilen yasaklamalar, büyük ekonomik krizler, iflas, donanımsal arızalar, Türk Telekom, diğer servis sağlayıcılar ve domain kayıt firmasından kaynaklanan teknik sorunlardır.

 1. SÖZLEŞMENİN FESHİ
  KULLANICI, kullanım süresi sonunda web sitesi hizmetini almak istemediği takdirde Web Sitesi’ni yenilemez ve sözleşme feshedilmiş sayılır.
  KULLANICININ Web Sitesi’ni sözleşmeye aykırı bir biçimde kullanımının tespiti halinde LEYAL MEDYA sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir. Sözleşmenin feshi halinde önceki dönemlere ait ödemeler KULLANICIYA iade edilmeyecektir.
  LEYAL MEDYA, web sitesinin yayına başlangıç tarihinden itibaren bir yıllık sürenin bitimine 1 ay kala KULLANICIYI bilgilendirir. Ayrıca LEYAL MEDYA e-mail aracılığıyla veya SMS ile  tebligat yaparak, bir sonraki döneme ait hizmetin süresinin uzaması ile ilgili hatırlatma maili gönderir. Hatırlatma mailinin teknik aksaklıklar nedeniyle KULLANICI’ya ulaşmamış olmasından dolayı KULLANICI, LEYAL MEDYA’dan hiç bir maddi (tazminat, zarar tazmini vb.) talepte bulunamaz. Ödemesi yapılmadığı için yenilenmeyen hizmetlere ait alan adlarının düşmesi durumunda KULLANICI, LEYAL MEDYA’dan hiç bir maddi (tazminat, zarar tazmini vb.) talepte bulunamaz.

İlk yıl dolmadan hosting iptali durumunda 1. yıla ait  hosting ücreti ödenerek c panel şifreleri teslim edilir.

 1. CEZA
  Bu sözleşme şartlarında olabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Kayseri mahkeme ve icra dairelerinin yetkili olacağını taraflar kabul ederler.

İşbu sözleşme verilen hizmetin başlamasıyla geçerlilik kazanır.

Let us help you get your project started.

Contact us
+44(0)20 3156
+1 866 512 0268

Start your project